Banner 980x90

Karņicka kalns un piemineklis

Karņicka kalns ir ainaviska vieta, ar kuru saistās romantiska leģenda par lielu un uzticīgu mīlestību starp grāfa Plātera meitu Emīliju un poļu virsnieku Josifu Karņicki. 

Tas notika 1838. gadā. Vienā no greznajām pils ballēm grāfa Plātera meita Emīlija iepazinusies ar Eversmuižas īpašnieku virsnieku Josifu Karņicki. Jaunieši iemīlēja viens otru. Taču šai mīlai šķēršļus lika grāfs Plāters, kurš bija iecerējis savu meitu izdot pie kāda dižciltīgāka un bagātāka viņu aprindu cilvēka. Emīlija un Josifs, izmisuma dzīti, nolēma doties nāvē. Josifs – nošauties vienā no Krāslavas pilskalniem, bet Emīlija – izlēkt no pils trešā stāva loga. Pēc norunātas zīmes Josifs nošāvās, bet Emīliju pēdējā brīdī izglāba viņas kalpone. Josifs Karņickis tika apglabāts nāves vietā, kur tika uzstādīts piemineklis ar uzrakstu "Netiesājiet un jūs netiksiet tiesāti!". Līdz pat šodienai tautā šo pauguru sauc par Mīlestības kalnu, bet avotiņu, kas tek tā pakājē – par Mīlestības avotiņu.

Adrese: Augusta iela (aiz nama Nr. 28), Krāslava, Krāslavas pilsēta, LV-5601
Tālrunis: +371 65622201
Mājas lapa: www.visitkraslava.com
E-pasts: tic@kraslava.lv
GPS koordinātes: 55.8995347, 27.1441185

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu
Pilseta24.lv neatbild pievienotajiem lasītāju komentāriem, kā arī aicina portāla lasītājus, rakstot komentārus, ievērot morāles un pieklājības normas, nekurināt un neaicināt uz rasu naidu, iztikt bez rupjībām. Lūguma neievērošanas gadījumā Pilseta24.lv patur tiesības liegt komentēšanas iespēju. Komentāros publicējamā teksta garums ir ierobežots līdz 1000 zīmēm. Nereģistrētiem lietotājiem ir aizliegta HTML un hipersaišu publicēšana!
Komentāri (0)