Vai tu pareizi rūpējies par saviem matiem?

Matu mazgāšana un veidošana šķiet tik ikdienišķs process, ka par to nopietnāk aizdomājas vien retais. Kā saprast, vai matu kopšanas paradumi, kurus ievēro, ir pareizi un matiem labvēlīgi? Vai izvēlies piemērotus matu kopšanas līdzekļus? Par šiem un citiem matu aprūpes sakarā aktuāliem jautājumiem vari uzzināt tālāk rakstā.

Matu mazgāšana: saudzīga un individuāli pielāgota
Izplatītas kļūdas matu mazgāšanas procesā ir pārāk bieža un agresīva mazgāšana. Matiem nāks par labu, ja tos mazgāsi tikai pēc nepieciešamības, kad tie tiešām ir netīri, un izmantosi siltu vai remdenu ūdeni. Karsts ūdens veicina dabīgo lipīdu zudumu, kā rezultātā mati kļūst sausāki. Pašā matu mazgāšanas procesā jāatceras par maigām kustībām, nevajag ar nagiem aktīvi berzēt galvas ādu, jo tā ir trausla un jutīga. Labāk izmantot masējošas kustības ar pirkstu galiem. 

Runājot par mazgāšanas un kondicionēšanas līdzekļiem, jāpārliecinās, ka tiek izmantoti matu tipam un stāvoklim piemēroti labas kvalitātes matu kopšanas līdzekļi. Tā kā šampūns un kondicionieris vai balzams matos ir jāliek nedaudz, tad arī par augstāku cenu iegādāti profesionāli produkti pietiks ļoti ilgam laikam. Nevajadzētu taupīt uz matu veselību un iegādāties to, kas lētāks, nedomājot par matu vajadzībām. 

Pēc mazgāšanas mati dvielī ir tikai jānosusina, nevis agresīvi jāberzē, nevajadzīgi tos traumējot. Ar šo paradumu grēko ļoti daudzi, tāpēc piedomā pie tā, kā slauki matus pēc mazgāšanas. Tos arī uzreiz nevajag ķemmēt, bet gan vispirms ieklāt kādu nogludinošu izsmidzināmo kondicionieri, kas atvieglos ķemmēšanu, atšķetinot pinkas.

Matu dziļa kopšana: matu maskas, eļļas, serumi
Skaidrs, ka ikdienas mazgāšanai pietiek ar šampūnu un kondicionieri vai balzamu. Bet, ja mati ir krāsoti, bojāti, sausi vai ar citu problemātiku, matu mazgāšanas rituāls regulāri jāpapildina ar dziļākas un intensīvākas iedarbības matu kopšanas līdzekļiem. Te noderēs dažādas matu maskas, kas pieejamas gan matu atveseļošanai un atjaunošanai, gan mitrināšanai, kā arī matu krāsas aizsardzībai. Tāpat lieliski matu kopšanas līdzekļi ar dziļi kopjošu un reģenerējošu iedarbību ir matu eļļas un serumi, kas ne tikai padarīs matus spēcīgākus un veselīgākus, bet arī gludākus un mirdzošākus. Protams, arī šie līdzekļi jāizvēlas atbilstoši matu tipam un stāvoklim, kā arī jāievēro to dozēšana. Nereti gadās pārcensties ar ieliktās eļļas vai seruma daudzumu, kas matus satauko un padara smagnējus.

Matu veidošana: nav jāatsakās, bet jāaizsargā no karstuma
Fēns, matu taisnotājs, lokšķēres un citi veidošanas piederumi, protams, atstāj negatīvo ieteikumi uz matu stāvokli. Mati kļūst sausāki, nespodrāki, aplūzt, zaudē apjomu. Ideālajā pasaulē no šādu ierīču lietošanas vajadzētu atteikties, bet diezin vai sievietes tam piekristu, jo galu galā veidošanas rīki palīdz tik pie skaistām un modernām frizūrām. Tāpēc šajā jautājuma nepieciešams kompromiss. Pirmkārt, jāiegulda līdzekļi modernās veidošanas ierīcēs, kas radītas, lai apvienotu augstu efektivitāti un saudzīgāku iedarbību uz matiem. Otrkārt, matu veidošana jāveic tikai tad, kad nepieciešams, un jāizmanto zemāka temperatūra vai vēsāka gaisa plūsma. Ja nav nekur jādodas, ļauj matiem izžūt dabiski. Un treškārt – vienmēr pirms veidošanas ieklāj matos līdzekli, kas aizsargā no karstuma ietekmes. Tas samazinās veidošanas radītos bojājumus.

 

Dalies ar šo rakstu

Uz sarakstu