Par pilsētu

Dagdas novads

Dagdas novads

Dagdas novadu veido Dagdas pilsēta un Andrupenes, Andzeļu, Asūnes, Bērziņu, Dagdas, Ezernieku, Konstantinovas, Ķepovas, Svariņu, Šķaunes pagasti. 

Dagdas novads ir viens no skaistākajiem Latvijas novadiem, interesants ar savu atrašanās vietu pašā austrumu pierobežā, daudzajiem ezeriem, neatkārtojamo dabu, sakopto vidi un kultūrvēsturi.

NOZĪMĪGĀKIE APSKATES OBJEKTI:

Vides izglītības un kultūras centrs "Ķepa"

Ķepovas pagasta Neikšānos ir izveidota meža tēmai veltīta ekspozīcija, kas apmeklētājiem dod ieskatu pārsteigumiem bagātajā meža pasaulē. Vides izglītības un kultūras centrs "Ķepa" piedāvā ekspozīcijas apskati - meža floras un faunas bagātības (dažādas koku sugas, sēnes, aizsargājamie augi, kā arī medību trofejas, zvēru un putnu izbāzeņi). "Ķepa" piedāvā arī radošās darbnīcas ģimenēm ar bērniem, skolēniem, jauniešiem un citiem dabas draugiem, telpas semināriem un konferencēm. Iepriekš piesakoties, pieejama ēdienu degustācija "Meža veltes" un ekskursija gida pavadībā. Tūrisma objekts atrodas pierobežas zonā, tāpēc nepieciešama pase.

Adrese: Neikšāni, Ķepovas pagasts, Dagdas novads
Tālrunis: 65629529; 20204548 (Inga)
Mājas lapa: www.visitdagda.com
E-pasts: kepa@dagda.lv
GPS koordinātes: 56.0347683, 27.7516926

Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle

19.gs. sākumā celtajā Jaundomes muižā, kas atrodas Rāznas nacionālā parka teritorijā, ir izveidots Jaundomes muižas vides izglītības centrs un ekspozīcijas zāle. Centrs piedāvā ekspozīcijas apskati - ūdens fauna un flora, nodarbības vides klasē - gan praktiskie, gan tematiskie pasākumi, praktiskās nodarbības āra klasē, telpas semināriem un konferencēm. Jaundomes muižas vides izglītības centrā pieejama arī aprīkojuma noma ūdeņu izpētei un putnu vērošanai apkārtnē, digitālās programmas un interaktīvie vizuālie materiāli "Ežezers". Iepriekš piesakoties, pieejama ēdienu degustācija "Vietējo ezeru veltes", kā arī ekskursija gida pavadībā.

Adrese: Jaundome, Ezernieku pagasts, Dagdas novads
Tālrunis: 25960309 (Armands)
Mājas lapa: www.visitdagda.com
E-pasts: pudniksarmands@inbox.lv
GPS koordinātes: 56.1474164, 27.6187503

Apmeklējot muzeju "Andrupenes lauku sēta", Jūs nokļūsiet 20.gs. sākumā Latgales laukos, kur varēsiet apskatīt simtgadīgu lauku māju, klēti, melno pirti, smēdi, dažādus darbarīkus un sadzīves priekšmetus. Iepriekš piesakoties, varēsiet nogaršot Latgales kulinārā mantojuma "brīnumus" - kļockas, kuģeli, guļbešņīkus, pancaku ar cymusu, asuškas, sieru, sviestu, zāļu tēju un šmakovku. Muzeja piedāvājums - ekspozīcijas apskate, Latgales kulinārā mantojuma ēdienu degustācija, folkloras kopas priekšnesums, kāzu viesu uzņemšana, semināru un konferenču zāle.

Adrese: Skolas iela 5, Andrupene, Andrupenes pagasts, Dagdas novads
Tālrunis: 26458876 (Skaidrīte)
E-pasts: laukuseta@inbox.lv
GPS koordinātes: 56.1898874, 27.3973307

Kroma kolnā var apskatīt 9.-11.gs. latgaļu cilšu koka pils rekonstrukcijas procesu. Interesentiem tiek piedāvātas ekskursijas pa jaunizveidoto pilskalnu, gides stāstījums, arheoloģisko tērpu un bruņojumu uzlaikošana. Kroma kolnā ir arī atpūtas, telšu un piknika vieta, kā arī kāzu viesību piestājas vieta.

Adrese: Priežukalni, Pušas Zundi, Andrupenes pagasts, Dagdas novads
Tālrunis: 26352522
Mājas lapa: www.rubon.eu, www.visitdagda.com 
E-pasts: kromakolns@inbox.lv
GPS koordinātes: 56.205950, 27.3181653

Novadpētniecības izstāžu zāle "PATRIA"

Dagdas novadpētniecības biedrība "Patria" ir izveidojusi pilsētā Dagdas novada vēstures muzeju un veic darbu novada kultūrvēstures mantojuma un tradīciju saglabāšanā. Dagdas Sv.Trīsvienības Romas katoļu baznīcas draudzes mājā ir izvietota vēstures ekspozīcija. Muzejā ir sešas izstāžu zāles, kurās var atrast daudz interesantu lietu par Dagdas novada vēsturi.

Adrese: Centrālais laukums, Dagda, Dagdas novads
Tālrunis: 65681420, 22038750
Mājas lapa: www.visitdagda.com
E-pasts: dagdas.fenikss@inbox.lv
GPS: 56.0936558, 27.5409981