reģ. Krāslavas novadā izņem iespaidīgu daudzumu meža masīvā paslēptu nelegālo cigarešu

Daugavpils, 11.aug., LETA. Apkarojot nelikumīgu akcīzes preču apriti, policijas darbinieki izņēmuši 80 000 meža masīvā Krāslavas novadā paslēptu nelegālo cigarešu "Premjer" ar Baltkrievijas Republikas akcīzes markām, aģentūru LETA informēja Valsts policijas (VP) vecākā speciāliste Ksenija Belova.

VP Latgales reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas birojs ieguva operatīvu informāciju, ka Krāslavas novada Indras pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar nelikumīgu tabakas izstrādājumu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju.

Lai pārbaudītu šo informāciju, Krāslavas iecirkņa likumsargi ieradās meža masīvā, kur starp kokiem pamanīja aizdomīgu slēpni. Apskates gaitā, tajā tika konstatētas astoņas melnos polietilēna maisos iepakotas kastes, kas bija piepildītas ar lielu daudzumu nelikumīgu tabakas izstrādājumu.

Saistībā ar notikušo policijā sākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 221.panta 3.daļas - par tabakas izstrādājumu bez Latvijas Republikas akcīzes nodokļu markām nelikumīgu uzglabāšanu, pārvietošanu (pārvadāšanu) vai realizāciju, ja to izdarījusi organizēta grupa vai tas izdarīts lielā apmērā. Tiek skaidrota personu saistība ar šo noziedzīgo nodarījumu.

Par šādu noziedzīgu nodarījumu vainīgajām personām ir paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbiem, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un probācijas uzraudzība uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.