Patēriņa kredīts mājokļa remontam un labiekārtošanai

Mājoklim nepieciešams remonts vai vienkārši vēlies to mazliet "uzfrišināt"? Mēs izpētījām izdevīgākos piedāvājumus, kā Tu vari uzsākt remontu kaut tūlīt!

Esi nolēmis mainīt dzīvesvietu, taču pašreizējie līdzekļi to neatļauj? Varbūt Tu domā, ka varētu iekrāt, taču jau gadu gadiem tas neizdodas? Varbūt esi apsvēris domu bankā aizņemties naudu, noformējot to kā hipotekāro kredītu, bet vēl aizvien tas šķiet pārāk nopietns solis un izdevumi neplānojas nemaz tik lieli? Speciālisti ir izpētījuši, ka arvien vairāk iedzīvotāju ne tikai Latvijā, bet visā pasaulē izmanto aizdevēju sniegtos pakalpojumus arvien biežāk un, kas ir svarīgi, apdomīgāk.  
 
Kādos gadījumos aizdevējs piešķir kredītu mājokļa labiekārtošanai? 
Kredītu mājokļa labiekārtošanai var iegūt jebkura persona, kura vēlas uzlabot savu dzīves kvalitāti. Galvenais nosacījums jebkura kredīta iegūšanai ir stabili ikmēneša ienākumi, kā arī īpašums, kas novērtēts atbilstoši aizdevuma lielumam, kas kalpos kā ķīla naudas summas segšanai. 

Ja esi Latvijas pilsonis vecumā no 21 līdz 70 gadiem un Tev ir reģistrēts norēķinu konts kādā no Latvijas bankām, turklāt ikmēneša ienākumi pēc nodokļu nomaksas ir vismaz 260 eiro mēnesī, ceļā uz kredīta iegūšanu kādā no kredītdevēju iestādēm nevajadzētu būt īpašām problēmām.  Kreditēšanas iestādes visus aizdevumu gadījumus izskata individuāli, kas nozīmē, ka aizdevējiestādes speciālisti būs tie, kuri noteiks, cik lielu kredītu viņi drīkst piešķirt kredīta ņēmējam. Aizņemoties naudu bankā vai citā kreditēšanas iestādē, ir jārēķinās, ka speciālisti pārbaudīs arī Tavu kredītvēsturi – to, cik un kādi ir jau esošie kredīti, vai maksājumi par tiem ir veikti attiecīgajos termiņos, vai esi ņēmis "ātros kredītus" un, ja jā, cik bieži. Taču vissvarīgākais – vai Tev ir kādi lieli neatmaksāti parādi. Aizdevējs nedrīkst piešķirt kredītu gadījumā, ja prasītājs ir ilgstošs parādnieks jau citā iestādē.

Mājokļa remontam un labiekārtošanai parasti tiek izmantoti patēriņa vai hipotekārie kredīti. Pētot kredītdevējus portālā netcredit.lv, ir skaidri redzams, ka patēriņa kredītus mājokļa remontam piedāvā ne tikai bankas, bet arī nebanku sektora aizdevēji, tai skaitā ātro kredītu pārstāvētas kompānijas. Patēriņa kredītu salīdzinājums norāda, ka visbiežāk cilvēki tēriņiem, arī lielākiem izdevumiem, naudu aizņemas tieši ātro kredītu iestādēs.
 
Patēriņa kredīts mājokļa remontam – ātri un ērti
Patēriņa kredīts mājokļa remontam, atšķirībā no tādam pašam mērķim paredzētā hipotekārā kredīta, tiek piedāvāts gadījumos, ja veicamajiem remontdarbiem mājoklī nav nepieciešama salīdzinoši liela naudas summa, kas vidēji  ir virs 20 000 eiro. Šai kredīta formai ir īsāks atmaksas termiņš, turklāt tai piemīt arī augstāka procentu likme.

Lasot visus šos faktorus, varētu rasties jautājums, kādēļ hipotekārais kredīts tomēr  ir neizdevīgāks par patēriņa kredītu, ja runājam par mājokļa remontu? Atbilde ir vienkārša! Patēriņa kredīta formu ir vieglāk noformēt. Ne vienmēr banka vēlēsies noskaidrot mērķi, ar kādu aizņēmējs vēlas iegūt naudu. Šajā brīdī banka vai cita veida aizdevējs vairs tik ļoti nekoncentrējas uz ķīlas lielumu, lai gan pozitīva kredītvēsture vienmēr spēlēs lielu lomu ikvienā aizdevēju kompānijā. Ja vēlies remontēt dzīvokli, taču Tev nav īpašuma, ko ieķīlāt ātro kredītu aizdevējiem, ir iespēja aizņemties mazāku naudas summu izdevumu segšanai. Nereti šīs kompānijas naudu aizdot uz neizdevīgakiem procentiem un pēcatmaksas nosacījumiem, kā to dara bankas, taču visbiežāk ātro kredītu aizdevēji nepieprasīs ķīlas uzrādīšanu un noformēšanu. Lai gan parasti šie aizdevēji nepiedāvā aizņemties vairāk par 500 eiro vienā reizē, pastāv tādas mazās kredītdevēju iestādes, kuras piedāvā arī lielākas summas.

Kādēļ gan to neizmēģināt? Dzīvojam taču vienreiz, vaine? Labiekārto mājokli un uzlabo savu un ģimenes dzīves kvalitāti!