Par auto vadīšanu reibumā Dagdas mēra vietniece saņem aizrādījumu un no amata netiek atbrīvota

Rīga, 2.okt., LETA. Dagdas novada domes priekšsēdētāja vietniece Sandra Viškure (ZZS) par auto vadīšanu alkohola reibumā ir saņēmusi mutisku aizrādījumu no domes vadības, taču palikusi amatā, noskaidroja aģentūra LETA.

Novada domes priekšsēdētājs Aivars Trūlis (LRA) aģentūrai LETA stāstīja, ka ir informēts par Viškures pārkāpumu, pārrunājis ar viņu situāciju un izteicis mutisku aizrādījumu. Viņaprāt, vietniece drīkst trupināt darbu, jo pārkāpums noticis ārpus darba laika un tā ir viņas personīgā dzīve.

"Viņa ir sodīta administratīvi pēc likuma, sodu ir samaksājusi un saņēmusi mutisku aizrādījumu. Nevaram nolaisties līdz tam, lai sodītu viņu bezgalīgi," komentēja domes priekšsēdētājs.

Pirmdien notikušajā domes ārkārtas sēdē par Viškures atbrīvošanu no amata viņas atlaišanu atbalstīja septiņi no 15 deputātiem, bet astoņi bijuši pret. Pret atbrīvošanu no amata balsojusi gan pati Viškure, gan viņas laulātais Anatols Viškurs (ZZS). Trūlis aģentūrai LETA klāstīja, ka no Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pirms domes sēdes saņemts apliecinājums, ka šajā gadījumā, pašai Viškurei un viņas laulātajam piedaloties balsojumā par atbrīvošanu no amata, nav saskatāms interešu konflikts, jo likums paredzot izņēmumus.

Vienlaikus Trūlis noliedza, ka deputātus būtu mudinājis rakstīt pieprasījumu par ārkārtas domes sēdes sasaukšanu, kā to aģentūrai LETA apgalvoja deputāts Raimonds Nipers (NSL), jo jau bija sodījis vietnieci, izsakot mutisku aizrādījumu. Tāpat patiesībai neatbilstot arī informācija, ka alkohols domē tiek lietots arī darba laikā.

Domes priekšsēdētājs stāstīja, ka pašvaldības Finanšu nodaļas vadītājs Ēriks Čaplinskis pašlaik ir izņēmis slimības lapu, tāpēc par kāda soda mēra piemērošanu par auto vadīšanu reibumā viņam pašlaik nevarot spriest. Arī Čaplinskis ir sodīts administratīvi.

Ar pašu Viškuri aģentūrai LETA līdz šim neizdevās sazināties.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā septiņi Dagdas novada domes deputāti iesnieguši pieprasījumu sasaukt ārkārtas domes sēdi, lai aizdomās par auto vadīšanu alkohola reibumā no amata atbrīvotu domes priekšsēdētāja vietnieci Viškuri.

Domes deputāts Aivars Plotka (Latgales partija) aģentūrai LETA stāstīja, ka Viškures vadīto automašīnu netrafareta Valsts policijas (VP) ekipāža apturējusi 12.septembrī Dagdā, Alejas ielā. Domes priekšsēdētāja vietnieces izelpā esot konstatēts alkohols, taču viņa esot atteikusies no administratīvā protokola parakstīšanas, tāpēc alkohola klātbūtnes noteikšanai nogādāta Daugavpils slimnīcā, kur viņai fiksēts 0,64 promiļu reibums. Plotka apgalvoja, ka šī informācija novadā jau ir zināma, jo šonedēļ pieņemts lēmums par Viškures sodīšanu administratīvajā kārtībā.

Valsts policijas Latgales reģiona pārvaldes pārstāve Ksenija Belova aģentūrai LETA klāstīja, ka minētajā dienā Dagdā diviem autovadītājiem konstatēts reibums, taču abi bijuši vīrieši. Belova pieļāva, ka gadījumā, ja autovadītāja atteikusies no protokola parakstīšanas minētajā datumā un nogādāta pārbaudes veikšanai uz ārstniecības iestādi, informācija par likumpārkāpumu un pieņemto lēmumu varētu parādīties sistēmā citā datumā, taču pašlaik nevarēja apstiprināt, ka šāds gadījums tiešām ir bijis.

Deputātu rīcībā esot arī informācija, ka viens no vīriešiem, kurš aizturēts par auto vadīšanu alkohola reibumā 12.septembrī Dagdā, bijis domes Finanšu nodaļas vadītājs Čaplinskis. Deputāts Nipers aģentūrai LETA atklāja, ka situāciju ar nodaļas vadītāju arī plānots pārrunāt domē. Nipers apgalvoja, ka Viškure, kura savulaik bija domes priekšsēdētāja, alkoholu lietojot arī darba laikā. Tāpēc deputāti rosina atbrīvot viņu no amata par nepiedienīgu uzvedību un prettiesisku rīcību. Jautājums esot pārrunāts arī ar domes priekšsēdētāju, un viņš aicinājis rakstīt deputātu pieprasījumu.