Līdz martam atliek lietas skatīšanu par slepkavības mēģinājumu Dagdas novadā

Daugavpils, 31.janv., LETA. Daugavpils tiesa līdz 15.martam atlikusi lietas skatīšanu par slepkavības mēģinājumu Dagdas novadā, aģentūra LETA noskaidroja tiesā.

Šodien tiesa pratināja cietušos.

Aizdomās par slepkavības mēģinājumu Dagdas novadā turēto policijas redzeslokā iepriekš nonākušo vīrieti likumsargi aizturēja aprīļa vidū.

Jau vēstīts, ka pērn 14.aprīlī VP Krāslavas iecirknī tika saņemta informācija, ka no Dagdas novada Anzeļu pagasta ārstniecības iestādē nogādātas divas personas, kurām mediķi konstatējuši šautas brūces. Saistībā ar notikušo tika sākts kriminālprocess.

Jau tajā pašā dienā, veicot operatīvus pasākumus un izmeklēšanas darbības, aizdomās par slepkavības mēģinājumu, kas izdarīts vairāku personu dzīvībai bīstamā veidā, tas ir, pielietojot šaujamieroci, tika aizturēts kāds 1970.gadā dzimis vīrietis, kurš jau iepriekš bija nonācis policijas redzeslokā.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, divi 1985. un 1993.gadā dzimušie vīrieši bija atbraukuši uz savu nesen iegādāto īpašumu, kurā viņu ierašanās brīdī vēl dzīvoja iepriekšējais saimnieks. Abas puses vienojās, ka vīrietis desmit dienās varēs sakravāt savas mantas un līdz mēneša beigām pārvāksies, taču vēlāk, ap plkst.21, kad cietušie bijuši pirtī, vīrietis viņu virzienā veicis trīs mērķtiecīgus šāvienus ar bisei līdzīgu priekšmetu.

Apsūdzība aizdomās turamajam uzrādīta pēc Krimināllikuma 118.panta 2.punkta - par slepkavību, ja noslepkavotas divas vai vairākas personas, 233.panta 2.daļas - par šaujamieroča, šaujamieroča būtisko sastāvdaļu, šaujamieroča munīcijas, lielas enerģijas pneimatiskā ieroča, sprāgstvielas vai spridzināšanas ietaises izgatavošanu, remontēšanu, iegādāšanos, glabāšanu, nēsāšanu, pārvadāšanu, pārsūtīšanu vai realizēšanu bez attiecīgas atļaujas un 15.panta 4.daļas - par nozieguma mēģinājumu atzīstama apzināta darbība (bezdarbība), kas tieši vērsta uz tīšu tā izdarīšanu, ja noziegums nav izdarīts līdz galam no vainīgā gribas neatkarīgu iemeslu dēļ.