Būvniecības darbu laikā robežšķērsošanas vietās "Silene" un "Pāternieki" būs izmaiņas satiksmes organizācijā

Rīga, 17.jūn., LETA. Būvdarbu laikā robežšķērsošanas vietās "Silene" un "Pāternieki" līdz 2019.gada beigām būs izmaiņas satiksmes organizācijā, aģentūru LETA informēja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Izmaiņas satiksmes organizācijā neitrālās zonas pārbūves darbu laikā var ietekmēt robežšķērsošanas vietu caurlaidību.

Neitrālajā zonā, kas atrodas starp Latvijas un Baltkrievijas robežšķērsošanas vietām, tiks veikta pārbūve, lai uzlabotu satiksmes organizācijas risinājumu transportlīdzekļiem un izveidotu drošu robežas šķērsošanas iespēju gājējiem. Papildus plānots modernizēt arī perimetra apsardzes sistēmu, video novērošanas sistēmu, elektroniskos satiksmes organizācijas informatīvos paneļus un transportlīdzekļu piespiedu apstādināšanas iekārtas.

Satiksmes organizēšanai būvniecības darbu laikā robežšķērsošanas vietās "Silene" un "Pāternieki" papildus uzstādītas pagaidu ceļa zīmes.

VID atgādināja, ka aktuālā informācija par transportlīdzekļu rindām un paredzamo gaidīšanas ilgumu ir pieejama VID tīmekļa vietnē, sadaļā "Muita > Automobiļu rindas uz robežas".

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka VAS "Valsts nekustamie īpašumi" (VNĪ) sākuši būvniecības darbus Latvijas-Baltkrievijas robežšķērsošanas vietās "Pāternieki" un "Silene".

Kopumā robežšķērsošanas vietu "Pāternieki-Grigorovščina" un "Urbani-Silene" pārbūvē Latvijas un Baltkrievijas pusēs tuvāko gadu laikā plānots ieguldīt aptuveni astoņus miljonus eiro, no kuriem divi miljoni eiro tiek piesaistīti Latvijas-Lietuvas-Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmas ietvaros.

Ministru kabinets 2018.gadā apstiprināja Latvijas un Baltkrievijas valdības pasākumu plānu, kas ietver sadarbību vairākos virzienos, tostarp robežšķērsošanas vietu "Urbani-Silene" un "Pāternieki-Grigorovščina", kā arī autoceļu un satiksmes uzlabošanu saistībā ar 2021.gadā Minskā un Rīgā notiekošo Pasaules čempionātu hokejā.

Latvijas un Eiropas Savienības (ES) drošībai nozīmīgu objektu uzturēšana un robežu attīstīšana ir viens no VNĪ darbības virzieniem. VNĪ iecerēs ir vēl vairāki ar valsts drošību saistīti projekti ar mērķi nodrošināt labāku ES robežas ekonomisko aizsardzību.

Kopumā valsts veic ieguldījumus piecos ar robežu šķērsošanu saistītos objektos. Vērienīgi darbi ar Eiropas Kaimiņattiecību instrumenta finansējumu šobrīd notiek arī noslogotākās robežšķērsošanas vietas "Terehova" attīstībā. Visus šos projektus plānots pabeigt līdz 2022.gada nogalei.