Bīdāmie vārti – labākais risinājums teritorijas efektīvai izmantošanai

Plānojot mājokļa iekārtojumu, viens no būtiskiem aspektiem ir tas, kā efektīvāk un gudrāk izmantot pieejamo platību. Tas pats princips attiecināms arī uz īpašumam piegulošās teritorijas apsaimniekošanu un plānošanu. Skaidrs, ka žogs un vārti ir neatņemama īpašuma drošības un estētikas sastāvdaļa. Tāpēc ir jāpievērš uzmanība, kādus risinājumus šajā gadījumā izvēlas, lai maksimāli un gudri izmantotu pieejamo teritoriju. 

Domājot par piemērotākajiem vārtiem, arvien biežāka izvēle ir tieši bīdāmie vārti. Tie sniedz vairākas priekšrocības gan pārdomātai teritorijas izmantošanai, gan īpašuma estētikai, gan lietotāju ērtībām. 

Bīdāmajiem vārtiem nav vajadzīga vēršanās zona
Galvenā bīdāmo vārtu priekšrocība ir tā, ka tiem nav nepieciešams ierēķināt vēršanās zonu uz vienu vai otru pusi, kā tas ir veramo vārtu gadījumā. Bīdāmie vārti pārvietojas paralēli žogam uz vienu vai otru pusi. Tas nozīmē, ka visu teritoriju, kas ir vārtu tuvumā, var maksimāli izmantot jebkuriem citiem mērķiem. Ja ir neliels pagalms, tad šāds risinājums ir ļoti būtisks, lai iegūtu vairāk izmantojamās teritorijas. To novērtēs arī industriālos objektos, kur brīvāk varēs plānot gan automašīnu novietošanu un plūsmu, gan preču un materiālu izvietošanu āra teritorijā.

Bīdāmie vārti būs ērtāki arī tad, ja īpašums ir ļoti tuvu transporta plūsmai un ietvei, jo vārtu virināšana netraucēs ne pašiem, ne citiem, kā arī aiztaupīs bīstamas situācijas.

Bīdāmie vārti ir augstāki
Vēl viena bīdāmo vārtu priekšrocība ir tā, ka tie atrodas augstāk virs zemes nekā veramie vārti. Kāds gan no tā labums? To varēs novērtēt ziemā, kad sniegs nemaz netraucēs vārtu darbību, līdz ar to nevajadzēs tērēt laiku vārtu atbrīvošanai no sniega, lai tos vispār varētu atvērt. Tā kā mums ziemas sezona ir pietiekami gara un arī sniegota, tad šādu ērtību patiešām varēs novērtēt kā uzlabojumu savā ikdienā.

Bīdāmie vārti ar automātiku – papildu drošība un komforts
Lai gan bīdāmos vārtus var lietot arī manuāli, visbiežāk tos papildina ar automātiku, lai sasniegtu maksimālo komfortu, ko šāda veida vārti var sniegt. 

Bīdāmie vārti ar automātiku būs nozīmīgs papildinājums īpašuma drošībai, jo tos var kontrolēt tikai piederošās personas, kam ir pieeja izvēlētajam vadības mehānismam. To var ierīkot atbilstoši savām vēlmēm un individuālajai situācijai. Var izmantot pulti, kodu, pat aplikāciju telefonā. Tas mazinās iespēju, ka īpašumā iekļūst nepiederošas personas. 

Protams, mazsvarīgs arī nav fakts, ka vārtu automātika sniedz būtisku ērtību, jo vārtus var atvērt attālināti. Tas ir ērti gan sliktos laika apstākļos, gan nakts laikā, gan tad, ja rokas ir pilnas ar iepirkumiem. Kā arī automātika aiztaupīs pūles, jo apjomīgu vārtu atvēršana un aizvēršana nemaz var nebūt tik viegla, piemēram, sievietēm vai bērniem. 

Bīdāmos vārtus viegli pieskaņot īpašumam
Bīdāmo vārtu pamatā ir vienkārša un izturīga metāla konstrukcija, ko īpašnieks var izvēlēties apdarināt pēc savām vēlmēm, pieskaņojot īpašuma kopējai estētikai. Vārtu apdarei var izmantot gandrīz jebkuru materiālu.

Vairāk par bīdāmo vārtu priekšrocībām, cenām un aprīkošanas iespējam varat uzzināt:
https://ripo-baltic.com/varti/teritoriju-varti/bidamie-varti.